Do czego ten blog?

Najciekawsze dioramy i makiety powstają gdy zbudujemy je od podstaw. Są one niepowtarzalne i wyjątkowe. Chciałbym pokazać tutaj jak mi wychodzi walka z tą materią. Każda nowa diorama jest dla mnie polem doświadczalnym dla nowych technik oraz stosowania nowych materiałów. Obserwując powtarzające się pytania na różnych forach, chcę wyjść modelarzom na przeciw i w jednym miejscu zgromadzić jak najwięcej wiedzy popartej własnym doświadczeniem. Tym samym, zachęcam wszystkich zainteresowanych do jakiejkolwiek aktywności, piszcie, komentujcie, pytajcie. Mam kilka pomysłów na SBS'y ale jestem otwarty na Wasze propozycje.


niedziela, 3 sierpnia 2014

Dom podcieniowy - start

Udało mi się dzisiaj zacząć budowę domu. Niewiele tego jest ale przynajmniej ruszyłem.

Wycięte ze sklejki i rozrysowane ściany budynku. Położyłem linijkę żeby pokazać wielkość domu. Może się on wydawać źle przeskalowany ale wierzcie mi, te budynki są naprawdę duże. W jednym z kolejnych postów wrzucę kilka zdjęć domów stojących w mojej okolicy.

Zdjęcie z przypadkowym przechodniem. Figurka w skali 1:35, położona na drzwiach aby pokazać wysokość drzwi.

To samo z bliska.

Od tego zacząłem. Postanowiłem użyć jak najwięcej z dobrodziejstw techniki, które posiadam. Tak więc odkurzyłem  Dremela kablowego do wycięcia ścian i akumulatorowego do wyrównywania ciętych krawędzi. Wszelkie otwory wycinam ręcznie za pomocą widocznej piłki włoskowej.

Tyle na dziś, mam nadzieję że niedługo przynajmniej złożę ściany w całość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz