Do czego ten blog?

Najciekawsze dioramy i makiety powstają gdy zbudujemy je od podstaw. Są one niepowtarzalne i wyjątkowe. Chciałbym pokazać tutaj jak mi wychodzi walka z tą materią. Każda nowa diorama jest dla mnie polem doświadczalnym dla nowych technik oraz stosowania nowych materiałów. Obserwując powtarzające się pytania na różnych forach, chcę wyjść modelarzom na przeciw i w jednym miejscu zgromadzić jak najwięcej wiedzy popartej własnym doświadczeniem. Tym samym, zachęcam wszystkich zainteresowanych do jakiejkolwiek aktywności, piszcie, komentujcie, pytajcie. Mam kilka pomysłów na SBS'y ale jestem otwarty na Wasze propozycje.


poniedziałek, 14 maja 2012

Prosty sposób na dachówki.

Do wykonania dachówek potrzebne będą"


a) tektura modelarska
b) linijka/ekierka
c) ołówek
d) nożyczki
e) gwóźdź

Na tekturze rysujemy siatkę linii. Ja zrobiłem 1cm x 1cm. Wychodzą z tego dość duże dachówki. Zamiast kwadratów, można wrysować prostokąty, uzyskamy w ten sposób inny kształt dachówki.Następnie wycinamy kwadraty.


Następnym krokiem jest wygięcie kwadratów w odpowiedni kształt. Można to zrobić na gwoździu, doginając każdy narożnik kwadratu lub ściskając równomiernie jego dwa przeciwległe boki. Wielkość gwoździa należy dobrać odpowiednio do zamierzonego efektu.W ten sposób uzyskujemy dachówkę o takim kształcie


Po ułożeniu uzyskujemy taki oto efekt

A tak wygląda dach zrobiony za pomocą tych dachówek3 komentarze:

  1. w jakiej skali ten budynek ma być?

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny sposób ^^
    Prosty w wykonaniu i dający realistyczny efekt, z pewnością kiedyś wykorzystam ;)

    OdpowiedzUsuń