Do czego ten blog?

Najciekawsze dioramy i makiety powstają gdy zbudujemy je od podstaw. Są one niepowtarzalne i wyjątkowe. Chciałbym pokazać tutaj jak mi wychodzi walka z tą materią. Każda nowa diorama jest dla mnie polem doświadczalnym dla nowych technik oraz stosowania nowych materiałów. Obserwując powtarzające się pytania na różnych forach, chcę wyjść modelarzom na przeciw i w jednym miejscu zgromadzić jak najwięcej wiedzy popartej własnym doświadczeniem. Tym samym, zachęcam wszystkich zainteresowanych do jakiejkolwiek aktywności, piszcie, komentujcie, pytajcie. Mam kilka pomysłów na SBS'y ale jestem otwarty na Wasze propozycje.


niedziela, 19 stycznia 2014

Domek fantasy

Ostatnio zacząłem budować domek w klimatach fantasy. Nie będzie on jakoś udziwniony ale ma być przygotowaniem do drugiego podejścia budowy domu podcieniowego. Przećwiczę i przypomnę sobie różne techniki na elementach drewnianych. Najbardziej ciekaw jestem jak mi wyjdzie malowanie.
Na dzień dzisiejszy jestem na takim etapie budowy.

Podstawa zrobiona z gipsowych odlewów.
Reszta tradycyjnie z depronu i balsy.

I całość mniej więcej ma wyglądać tak.
Zdjęcia są jakie są, robione telefonem. Z budowy raczej wszystkie zdjęcia będą z telefonu bo tak jest szybciej i wygodniej :-)

Komentarze i sugestie mile widziane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz