Do czego ten blog?

Najciekawsze dioramy i makiety powstają gdy zbudujemy je od podstaw. Są one niepowtarzalne i wyjątkowe. Chciałbym pokazać tutaj jak mi wychodzi walka z tą materią. Każda nowa diorama jest dla mnie polem doświadczalnym dla nowych technik oraz stosowania nowych materiałów. Obserwując powtarzające się pytania na różnych forach, chcę wyjść modelarzom na przeciw i w jednym miejscu zgromadzić jak najwięcej wiedzy popartej własnym doświadczeniem. Tym samym, zachęcam wszystkich zainteresowanych do jakiejkolwiek aktywności, piszcie, komentujcie, pytajcie. Mam kilka pomysłów na SBS'y ale jestem otwarty na Wasze propozycje.


poniedziałek, 15 marca 2010

Witam

Przeszukując polski internet ciężko jest znaleźć konkretne informacje na temat budowy dioram czy makiet. Są fora modelarskie na których wydzielone są odpowiednie działy dotyczące makiet ale niestety prawie nic tam się nie dzieje. Można znaleźć tam wiele informacji na temat klejenia i malowania samolotów czy pojazdów pancernych, a jak zrobić dobrą dioramę już niekoniecznie.

Od dłuższego czasu zanosiłem się z zamiarem zrobieniem strony internetowej na której mógłbym zamieszczać swoje prace i dzielić warsztatem. Wymaga to jednak nauczenia się kilku podstawowych rzeczy z tym związanych i co za tym idzie - czasu. Stwierdziłem, że szybciej i prościej będzie to zrobić w formie bloga, co niniejszym czynię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz